Organizmus zadržiava vodu, keď je v tele veľa Jin energie, ale aj vtedy, keď je problém so srdcom a obličkami, keď je oslabené srdce, ischémia a pod. Srdcový sval môže byť oslabený napríklad od nadmernej dlhodobej konzumácie sladkostí, taktiež pľúcne choroby môžu spôsobiť ischémiu, prácu srdca brzdí aj obezita, stres, nadmerné množstvo soli a minerálnych vôd, alebo keď sú obličky oslabené od stresu, chorôb alebo neprimeraného sexu.
Na posilnenie srdca často používame hloh vo forme čaju (kvety a listy). Kvety zalejeme horúcou vodou a potom pridáme prasličku a trubkovec (orthosiphon stamineus). Pomer jednotlivých zložiek závisí od aktuálneho stavu. Trubkovec asi najefektívnejšie posilňuje obličky, praslička intenzívne odvodňuje a hloh chráni starnúce a staré srdce.
Hloh najlepšie pôsobí vo forme tinktúry v prípade, keď je vysoký tlak spôsobený hnevom a rozčuľovaním. Vtedy aplikujeme 25-30 kvapiek hlohovej tinktúry 3x denne. Ak je človek tvrdohlavý, neústupný alebo naopak príliš citlivý a sentimentálny, taktiež je vhodnejšie použiť formu tinktúry.
Čajová forma je perfektná, ak je človek nespokojný, nervózny, pri búšení srdca, angíne pectoris, pri bolestiach pod hrudnou kosťou, alebo keď mu okolnosti nedovoľujú robiť to, čo by chcel. V takomto prípade aplikujeme nasledovnú receptúru:
- 3 diely hloh
- 2 diely medovka
- 1 diel imelo
Na odvodnenie môže pomôcť nasledovná čajová zmes:
- 3 diely hloh
- 1 diel praslička
- 2 diely trubkovec
Pijeme 3x denne. Ak nevieme zohnať trubkovec (dováža sa z Ázie), namiesto toho môžeme aplikovať listy brezy alebo zlatobyľ. Veľmi efektívna je konzumácia červeného melónu v lete. Ak nebol chemicky postrekovaný, kôru môžeme vysušiť a používať na čaj aj v zime.
4 komentárov
Zanechajte reakciu
Musíte byť prihlásený aby ste mohli komentovať.